ВІДЕО ДНЯ: У Львові розпочали відновлення зруйнованої забудовником мозаїки 0 15


Мозаїка скоро повернеться

У вівторок, 3 вересня, на вулиці Володимира Великого, 26а, де був розташований магазин «Океан», розпочали роботи з відновлення мозаїки «Море і риби», яку львівський художник Володимир Патик зобразив на його стінах у 1982 році. Попередньо орнамент з кольорових шматків смальти сканували у форматі 3D, що дозволяє бачити висоту рельєфу, відтак спростити процес реконструкції. Тепер же геодезисти роблять заміри та зйомку залишків об’єкта — повідомляє Zaxid.net.

«Для цього ми беремо геодезичну марку й за допомогою обладнання визначаємо координати того місця, куди її прикладаємо. Після цього звірятимемо результат із попередньою зйомкою. Таким чином хочемо виявити, чи є після руйнування мозаїки якісь зміщення», ‒ пояснив геодезист Віктор Кобринський.

Вже у середу на місці, де колись був магазин «Океан», почнуть будувати саркофаг. Укриття буде потрібним для того, щоб реставратори в будь-яку погоду за кошт забудовника, який зруйнував твір, могли відновлювати візерунок.

«10-12% збереженої мозаїки, які тут є , захищаються на момент створення нових фрагментів. Шматочки смальти, які вціліли, будуть чистити та шліфувати, відтак використають наново. Те, що зруйнували, зараз зберігається на одному з майданчиків забудовника, складене в шахтарські корита», ‒ зазначив син автора мозаїки Володимира Патика Остап Патик.

Роботи з реставрації твору «Море і риби» мав би оплатити забудовник. Це компанія «Ріел-Естейт Груп», яка, власне, зруйнувала візерунок. Рішення про це остаточно ухвалять на найближчому засіданні виконкому.

«Мозаїку повинні відновити настільки, наскільки це можливо, використовуючи 3D-візуалізацію й креслення. На це знадобиться орієнтовно 2-3 місяці», ‒ зазначив заступник міського голови Андрій Москаленко.

Нагадаємо, що підрядник, який обіцяв зберегти модерністську мозаїку з магазину «Океан», майже повністю її знищив. Після цього міська рада скасувала містобудівні умови забудовникові «Ріел-Естейт Груп» і зобов’язала його сплатити штраф та відшкодувати вартість відновлення мозаїки.

Предыдущая статьяСледующая статья