Винайдено надміцну плитку з переробленого пластику. Вона дешевша і міцніша за бетонну (ФОТО) 0 43


З пластикових відходів навчились
робити надміцну плитку

29-річна винахідниця з Найробі Нзамбі Матее заснувала стартап, який переробляє пластикові відходи на надміцну плитку.

В компанії Gjenge Makers зараз працює одна машина-прототип, яка виготовляє 1500 плиток із пластику на день. Ця плитка може витримувати вдвічі більшу вагу за бетонні блоки. І що не менш важливо – вона недорога, покласти квадратний метр такої плитки коштує 7,70 долара (приблизно 215 гривень).

У Мексиці на 3D-принтері друкують квартали житла для малозабезпечених сімей (ФОТО)

 

«Абсурдно, що перед нами досі стоїть проблема незабезпеченості гідним житлом – базовою людською потребою. Пластик – це матеріал, який неправильно використовують і неправильно розуміють. Його потенціал – неймовірний, хоча як сміття він катастрофічний», – зауважує Нзамбі Матее.

За освітою Матее – спеціалістка з матеріалознавства, працювала інженером у нафтовій індустрії. У 2017 році вона пішла з роботи, щоб експериментувати з плиткою, зробленою з суміші піска та пластика. Пластик вона бере безкоштовно з пакувальних фабрик або купляє в тих, хто займається переробкою відходів.

З часом вона зрозуміла, які види пластику краще поєднуються, й зрештою створила машину, яка дозволяє запустити масове виробництво. Вироблені плитки можуть бути будь-якого кольору – червоного, синього, зеленого, коричневого тощо.

Використані медичні маски пропонують переробляти на дороги і тротуари

Наразі стартап переробив уже понад 20 тонн пластикових відходів. Крім того, компанія Матее забезпечує роботою 112 людей – наприклад, сортувальників сміття.

 

Зазначимо, що плитка також має бути екологічною в експлуатації – не перешкоджати рослинам к живленні водою і газообміні, витримувати перепади температур, не плавитися від сонця і не виділяти шкідливі речовини.

Найвищий дерев’яний хмарочос Німеччини: як виглядатиме революційна 100-метрова еко-будівля (ФОТО)

Цікаво про будівництво: що таке «друге світло» і як можна використати дахові вікна  
Источник: hmarochos

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *