Во сколько в декабре потребителям обойдётся газ 0 17


С 1 мая 2020 года Украина обязалась полностью либерализовать рынок поставок газа бытовым потребителям

В декабре 2019 года цена на газ для потребителей, которые покупают его на льготных условиях (ПСО), составит 4277 грн за тыс. «кубов» без учета НДС, наценки газсбытов и транспортных расходов. Это на 13% ниже уровня регулируемой цены газа, которая действовала в ноябре, сообщила 10 декабря пресс-служба «Нафтогаза».

Как отметили в компании, несмотря на то, что по результатам биржевых торгов рыночная стоимость газа на украинском рынке за последний месяц не снижалась, регулируемая цена в декабре 2019 года уменьшилась в соответствии с заявленной стоимостью растаможенного в ноябре газа. Этот уровень в текущих условиях не является рыночным и определяется формулой, содержащейся в постановлении Кабмина от 3 апреля 2019-го, которое действует до конца этого года.

«По договоренности с МВФ, с 1 января 2020 года Украина переходит на рыночное ценообразование на газ для бытовых потребителей в рамках ПСО. С 1 мая 2020 года Украина обязалась полностью либерализовать рынок поставок газа бытовым потребителям и обеспечить условия для конкуренции в этом сегменте», – добавили в «Нафтогазе».

Напомним, цена на газ, которую «Нафтогаз» устанавливает для населения, меняется каждый месяц. С мая она снижалась и повысилась только в ноябре (за тыс. куб. м):
Май – 5990 грн.
Июнь – 5553,89 грн.
Июль – 4905,67 грн.
Август – 4653,54 грн.
Сентябрь – 4493,64 грн.
Октябрь – 4272,76 грн.
Ноябрь – 4899 грн.

Напомним также, что правительство установило гарантированные цены на газ до мая. Читайте также о том, что Кабин снял ограничения по тарифам на тепло и горячую воду.

 
Источник: ubr

Предыдущая статьяСледующая статья

Штраф за екологічність: німецький уряд виплатить компенсацію за відмову від вугільних ТЕС 0 13

ТЕС на бурому вугіллі

Уряд Німеччини заплатить компенсацію в розмірі близько 40 мільярдів євро регіонам та компаніям в рамках планів припинити використання бурого вугілля в електростанціях до 2038 року.

Про це заявив міністр економіки Петер Альтмаєр.

Плани є частиною заходів, спрямованих на скорочення викидів парникових газів у найбільшій економіці Європи до 2030 року до 55% від рівня 1990 року. Буре вугілля вважається найбільш забруднюючим видом вугілля, частково тому, що його низький вміст тепла означає, що його потрібно спалювати більше.

Уряд погодився виплатити до 2038 року понад 14 млрд євро допомоги федеральним землям Бранденбург, Північний Рейн Вестфалія, Саксонія та Саксонія-Ангальт, яких найбільше торкнеться відмова від вугілля.

Енергетичні компанії, які конкурують на міжнародному рівні, матимуть право на щорічні субсидії з 2023 року для компенсації більших витрат на електроенергію, викликаних відмовою від вугілля. Деталі щодо цих субсидій поки невідомі.

Два урядові джерела повідомили Reuters, що Берлін планує виплатити другій за величиною енергетичній компанії країни RWE близько 2,6 млрд євро компенсації за закриття вугільних станцій.

Гірнича компанія Mibrag, що належить чеській енергетичній групі EPH, швидше за все, отримає 1,75 мільярда євро компенсації.

Втрати енергії, спричинені відмовою від вугілля, повинні бути компенсовані додаванням потужностей із природним газом на існуючих заводах.

Німеччина є найбільшим у світі виробником бурого вугілля, і з нього виробляється близько 19% електроенергії країни.

Читайте також про те, що інвестори альтернативної енергетики в Україні ризикують залишитись без пільг.

 
Джерело: eurointegration

Вище неба: правоохоронці перевірять законність надбудованої церкви на даху багатоповерхівки 0 15


Церква на даху

У столичній мерії зайнялися перевіркою законності споруди церкви на даху висотного будинку на проспекті Героїв Сталінграда, 4. Про це повідомили у Департаменті з питань державного архітектурно-будівельного контролю у Києві.

Там зазначають, що у Департаменті відсутня інформація щодо видачі або реєстрації документів, які дають право на виконання підготовчих або будівельних робіт, а також свідчать про прийняття в експлуатацію завершеного об’єкта будівництва – каплиці на даху будинку за адресою проспект Героїв Сталінграда, 4, в Оболонському районі.

Водночас у мерії наразі не готові відповісти про подальшу долю скандальної будівлі: вона залишиться на даху будинку як пам’ятка Оболоні чи її демонтують?

«Перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності за вказаною адресою раніше не проводилися (церква почали будувати ще 2010 року). Разом з тим, зараз ми ведемо організаційні роботи для позапланової перевірки за цією адресою. Після її проведення на предмет дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, департаментом буде вжито відповідних заходів реагування», – повідомили у КМДА.

У мерії також зазначають, що за даними електронної бази документообігу зазначеного департаменту і за даними прив’язки об’єктів будівництва в електронній базі GIS, містобудівні умови і обмеження для проектування об’єкта будівництва на проспекті Героїв Сталінграда, 4, не видавалися.

Читайте також про те, що днями в Києві виявили ще одну незаконну надбудову.

 
Джерело: segodnya