Водні маршрути у Чорнобильській зоні визнані безпечними та готовими до прийому туристів 0 58


Голова ДАЗВ перевірив маршрут з Чорнобиля до села Оташів

На початку вересня, згідно до Указу Президента України «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи», Державне агентство з управління зоною відчуження затвердило 5 водних маршрутів відвідування зони відчуження, які передбачають пересування річками Прип’ять та Уж. Попередньо Прип’ять та Уж були досліджені задля перевірки безпечності маршрутів.

27 вересні у Чорнобилі відбулася узгоджувальна нарада під керівництвом голови ДАЗВ Віталія Петрука та за участю фахівців ДСП «Екоцентр», Чорнобильського заповідника, ДП «ЦОТІЗ» та поліції для вирішення організаційних питань під час відвідування зони відчуження водним шляхом.

А після наради Віталій Петрук особисто перевірив готовність нещодавно відкритих маршрутів відвідування, виїхавши за одним із маршрутів: від міста Чорнобиль до села Оташів.

«Водні маршрути у зоні відчуження готові до прийому відвідувачів і відповідають усім нормам безпеки. Контрольно-пропускні пункти готові, дозиметричний контроль та супровід забезпечено», — зазначив він.

Аби відвідати зону відчуження за цим маршрутом, потрібно оформити відповідну заявку, і організатор візиту має забезпечити відвідувачів водним транспортом. Маршрут доступний лише допоки відкрита водна навігація.

Нагадаємо, що у Чорнобилі у цьому році спостерігається рекордний наплив туристів.

СПЕЦТЕМА: Чорнобиль

Previous ArticleNext Article