Як правильно приватизувати житло – пояснення Мінрегіону 0 13


Деякі види жита можна приватизувати безкоштовно

Замміністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook опублікував допис з порадами, як можна отримати у приватну власність житло, що належить до державного житлового фонду, тобто, приватизувати його.

“Це стосується квартир у багатоквартирних будинках, кімнат у комунальних квартирах тощо. Приватизувати можна також житлові метри у гуртожитку. Для чого це потрібно? Щоб продати або подарувати житло, залишити його у спадок, віддати під заставу при оформленні кредиту, здавати житло в оренду на законних підставах, зробити реконструкцію або перепланування тощо”, — написав він.

Відтак заступник міністра відмітив, що приватизація квартири здійснюється за наявності ордера на неї. Особа, на яку виписано цей документ, — наймач, а ті, хто був вселений і прописаний в житло разом з нею, відносяться до членів сім’ї та є учасниками процедури приватизації.

При цьому, об’єктами, які не можна приватизувати, є:

самовільно переплановані і переобладнані житлові приміщення; квартири, які належать або відносяться до музеїв; кімнати гуртожитків у військових містечках, ботанічних садах або заповідниках; аварійні об’єкти, а також знаходяться в зоні відчуження тощо.

Разом з тим, безкоштовно сьогодні можна приватизувати:

однокімнатні квартири; якщо квартира отримана при знесенні будинку і компенсація в грошовій формі не була отримана; якщо в житлі прописаний пільговик; об’єкти, де проживають багатодітні сім’ї та військовослужбовці.

“Потрібно врахувати площу житла і кількість зареєстрованих осіб. Виходячи з санітарної норми в 21 кв. м на квартиронаймача, відбувається безкоштовна приватизація квартири. Також додається 21 кв. м на кожного учасника і 10 на всю сім’ю. Це говорить про те, що на двох ви безкоштовно зможете приватизувати 52 кв. м житла”, — додав Парцхаладзе.

Для приватизації необхідний наступний пакет документів:

заява на приватизацію квартири, житлового приміщення у гуртожитку, кімнати у комунальній квартирі; копії паспорту заявника та всіх членів його родини (для діти до 14 років — копії свідоцтв про народження), що проживають разом з ним; копії свідоцтва про народження, про шлюб, про розірвання шлюбу, рішення суду про розірвання шлюбу, що набрало законної сили; довідки про реєстрацію місця проживання заявника та всіх членів його сім’ї, зареєстрованих у квартирі (будинку), житловому приміщенні гуртожитку, кімнати у комунальній квартирі; техпаспорт на квартиру (кімнату, житловий блок, секцію) та його копія; копія ордеру на житлове приміщення або ордера на житлову площу у гуртожитку, завірену обслуговуючою організацією (ЖЕКом); документ (довідка), що підтверджує, що Ви не брали участь у приватизації, тобто, не використали житлові чеки (Житлові чеки — це приватизаційні папери, які одержуються всіма громадянами України і використовуються при приватизації державного житлового фонду); довідка з відділення ПАТ «Державний ощадний банк України» про залишок житлових чеків на депозитних житлових рахунках. Подаються, якщо громадяни вже брали участь у приватизації державного житла; копія документу, що підтверджує право на пільгові умови приватизації (за наявності); заява-згода тимчасово відсутніх членів сім’ї наймача на приватизацію.

При цьому, якщо мова йде про приватизацію кімнати в гуртожитку, крім вищезазначених документів також додається меддовідка про те, що майбутній власник не хворий на туберкульоз, витяг з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та копія договору найму житлового приміщення.

Звернутися необхідно до відділів приватизації місцевої держадміністрації, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, організацій, установ, у повному господарському віданні або оперативному управлінні яких знаходиться державний житловий фонд. Документи можна подати через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Отримати виписку з Держреєстру про право власності на приватизоване житло можна протягом 30 календарних днів після того як подаються документи.

Читайте також про те, які документи необхідні для продажу квартири. А також поради експерта щодо того, чого не варто робити в процесі продажу свого житла.

Предыдущая статьяСледующая статья