Як зареєструвати об’єкт незавершеного будівництва та які є типові порушення 0 3


Реєстрація об’єкту
незавершеного будівництва

Про алгоритм державної реєстрації об’єктів незавершеного будівництва розповіла заступник начальника відділу розгляду скарг у сфері державної реєстрації нерухомого майна Офісу протидії рейдерству Міністерства юстиції України Каріна Федорчук.

Об’єкт незавершеного будівництва – це об’єкт, на який видано дозвіл на будівництво, понесені витрати на його спорудження, але не прийнятий в експлуатацію відповідно до законодавства.

Особливості реєстрації об’єкту до і після введення в експлуатацію

Для офіціалізації статусу власника такого об’єкта державному реєстратору або нотаріусу потрібно подати:

документ, що посвідчує речове право на земельну ділянку під таким об’єктом (у разі відсутності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (ДРП) зареєстрованого відповідного речового права на земельну ділянку); документ, що відповідно до законодавства надає право на виконання будівельних робіт (крім випадків, коли реєстрація такого документа здійснювалася в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва); документ, що містить опис об’єкта незавершеного будівництва за результатами технічної інвентаризації такого об’єкта (це не стосується випадків, коли відповідний документ внесено до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва).

Пошук інформації, актуальної до моменту початку впровадження нового ресурсу (тобто до 6 липня 2020 року), про дозвільні документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, а також засвідчують прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів, відомостей про повернення на доопрацювання, відмову у видачі, скасування та анулювання зазначених документів, слід здійснювати в Єдиному реєстрі дозвільних документів.

Не забувайте, що державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з об’єктом незавершеного будівництва, що має наслідком набуття, зміну чи припинення речових прав, їх обтяжень одночасно із вчиненням такої нотаріальної дії, проводиться нотаріусом, яким вчинено відповідну нотаріальну дію, крім випадків, передбачених статтею 31-2 Закону.

Реформа містобудування: представлено концепцію будівельної реформи (ІНФОГРАФІКА)

Також пам’ятайте: розділ ДРП та реєстраційна справа закриваються в разі державної реєстрації права власності на новостворений об’єкт нерухомого майна, щодо якого в Реєстрі було відкрито розділ як на об’єкт незавершеного будівництва.

Три типові порушення, які, найчастіше допускаються при проведенні реєстраційних дій такого типу:

Реєстраційні дії проводяться за відсутності документа, що посвідчує речове право на земельну ділянку під об’єктом незавершеного будівництва. Не встановлюється відповідність відомостей про речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що містяться у ДРП, інформації, що міститься у поданих документах. Державна реєстрація прав проводиться без документа, який надає дозвіл на початок виконання будівельних робіт.

За наявності вказаних процедурних порушень Колегією приймається висновок, яким Міністерству юстиції України рекомендується задовольнити скаргу та скасувати відповідні рішення державних реєстраторів як такі, що прийняті з порушенням вимог законодавства у сфері державної реєстрації прав».

В Украине проведут инвентаризацию незаконных застроек 

Цікаво про будівництво: в Україні з’явилась водостічна система Q STALYO PRO — нова форма, нові технічні рішення  
Источник: news

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *