З 1 грудня можна проектувати вбудовані громадські заклади вище третього поверху 0 37


Обов’язкова умова — виділення вбудованих громадських закладів у окремий протипожежний відсік

1 грудня набувають чинності нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”. Вони розповсюджуються на нове будівництво і реконструкцію житлових будинків до 73,5 м, як одноквартирних так і багатоквартирних, а також спеціалізованих будівель і гуртожитків.

Серед нововведень – дозвіл на проектування вбудованих громадських закладів вище 3-го поверху, за умови їх обов’язкового виділення в окремий протипожежний відсік.

«Проектування вбудованих закладів вище 3-го поверху дозволяється за умови їх обов’язкового виділення в окремий протипожежний відсік. Тому що збереження безпеки та комфорту людей, які будуть проживати у таких будинках — найважливіше», — зазначив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе.

Відтак вище третього поверху можуть розміщуватись:

ресторани та інші заклади харчування з кількістю місць не більше 250 та відокремленими від території будинку виходами; групи коротко-тривалого перебування дітей дошкільного віку з окремими виходами назовні; творчі майстерні художників та архітекторів на верхньому житловому поверсі.

Раніше ми розповідали про те, що тепер можна облаштовувати кухні-ніші та кухні-вітальні в усіх видах квартир.

Про зміни у Державних будівельних нормах читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

 

Предыдущая статьяСледующая статья