З 1 січня плата за газ без лічильників може зрости у декілька разів, частину споживачів пропонують відключити 0 4

Нема лічильника — доведеться
платити більше

Відповідно до закону «Про комерційний облік газу» з 1 січня 2021 року українцям, у яких немає газового лічильника, повинні відключити газ. Але з огляду на те, що лічильника немає у близько 7 млн осіб, терміни перенесуть, наприклад, на липень 2021 року, але тим, у кого він не встановлений, за газ доведеться платити більше, оскільки закон дозволяє за відмову встановлювати прилад обліку і переводити споживача на граничні норми витрачання.

Про це розповіла Тетяна, керівник комунальних та енергетичних програм профільної організації. Експерт зазначає, що для квартир із газовою плитою і де прописано чотири людини, сума може зрости приблизно з 115,5 грн до 156,8 грн, якщо ж є тільки газова плита, але немає гарячого водопостачання, то сума може зрости з майже 190 грн до 644 грн.

Как получить 10%-ную скидку на оплату услуг ЖКХ. Кличко назвал условия

Нормативи за газ на одну людину з 2021 року:

тільки плита в квартирі — з 3,28 до 9,8 кубометра; тільки плита, але немає центрального гарячого водопостачання — з 5,39 до 18,3 кубометра; плита і газовий водонагрівач — з 10,49 до 23,6 кубометра.

Водночас деякі постачальники газу в різних областях України відзначають, що перераховуватимуть нормативи споживання тим, у кого немає газового лічильника (наприклад, «Київоблгаз»), а деякі (наприклад, «Миколаївгаз») наполягають на тому, що згідно з чинним законом, тим, хто відмовляється від встановлення лічильника, повинні відключити газ.

Тарифи на теплову енергію та комунальні послуги пропонують коригувати автоматично

Варто також відзначити, що раніше в Міністерстві енергетики заявляли, що нормативи споживання газу в Україні потрібно переглянути, це торкнеться 2,3 млн сімей і станеться після експертного аналізу. Так, раніше на сайті відомства опублікували проєкт рішення про підвищення нормативів. На ньому наполягали постачальники газу по всій країні. Наприклад, зараз без гарячої води і з плитою потрібно за одну людину оплачувати 5,39 кубометра, а за новою пропозицією: з квітня по вересень 7,1 кубометра, з жовтня по березень — 12 кубометрів. Але за даними ЗМІ, проєкт з сайту вже видалили.

Як рахуватимуть «ринкову» ціну квартир в новому податку на нерухомість і до чого це може призвести 

Интересно о ремонте: ранее мы писали о преимуществах и недостатках автоматики для ворот от популярных брендов

 
Источник: thepage

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *