З 2020 року почнуть діяти нові правила будівництва висотних будівель 0 15


Нові норми особливо актуальні для столичних забудовників

У новому випуску Інформаційного бюлетеня Мінрегіону (№9/2019) опубліковані оновлені державні будівельні норми щодо проектування висотних будівель. Це будинки та споруди вище 73,5 метрів. Відповідно до законодавства, нові норми почнуть діяти вже з 1 січня наступного року.

Про це повідомив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Важливі зміни, над якими ми працювали ще в Мінрегіоні, і вони продовжують розвиватися та поширюватися. Відтак вже опубліковані нові будівельні норми щодо проектування висотних будівель, як громадського, так і житлового призначення. Вони містять низку важливих нововведень, зокрема, нові технології, рішення, прописують використання сучасних матеріалів та інших можливостей, які використовуються у всьому високорозвиненому світі і, на жаль, до цих пір широко не застосовувалися в Україні. Тепер все по-іншому. Норми почнуть діяти вже з наступного року, з 1 січня”, — написав він.

 

Парцхаладзе підкреслив, що ці нові норми стануть особливо актуальними для проектувальників та архітекторів столиці, адже наддадуть їм змогу реалізовувати більше сучасних проектів безпечно та комфортно для людей та при цьому не звертатися за отриманням відхилень від ДБН.

“Чинні наразі норми були прийняті ще у 2009 році і зараз вже дуже застарілі. Пройшло 10 років, змінюються технології, можливості будівництва. Звичайно, що в нас за ці роки робилися сучасні якісні проекти, проте багато з них проектувалися з отриманням відхилень від ДБН, адже у чинному ДБН таких вимог не було передбачено. Тому новими нормами ми не лише підвищили якість висотного будівництва, впровадили сучасні рішення, а й унеможливили звернення щодо відхилень в майбутньому”, — пояснив він.

У нових нормах: Дозволено проектувати висотні громадські будинки висотою до 150 м; Введено обов’язкову енергоефективність висотних будівель класом не нижче “В”; Встановлено вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування більш надійних каркасів висотних будівель; Встановлено вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель для можливості їх зведення на територіях з сейсмічністю до 7 балів, тобто, на всій території України; Введено аеродинамічний обдув моделей висотних будівель із складною архітектурною, конструктивною чи геометричною формою для забезпечення комфортних вітрових потоків; Підвищено сучасні вимоги до пожежної безпеки.

Нові ДБН “Висотні будівлі. Основні положення” розроблений на заміну ДБН “Проектування висотних житлових і громадських будинків” 2009 року.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Предыдущая статьяСледующая статья

Президент підписав закон про зміни у системі Prozorro 0 12


Серед іншого, закон запроваджує персональну відповідальність посадових осіб за порушення

Президент України підписав Закон №1076 «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення публічних закупівель», який наприкінці вересня ухвалила Верховна Рада. Про це повідомила прес-служба Prozorro.

Нагадаємо про деякі ключові зміни, передбачені новим Законом:

Система Prozorro стає обов’язковою для закупівель вартістю від 50 тис. грн кожна (зараз від 200 тис. грн). Автори закону вважають, що це дозволить вивести з тіні понад чверть мільйона закупівель на рік, і зекономити ще 9 млрд грн щорічно. Закон зобов’язує замовника звітувати через Prozorro про усі закупівлі вартістю від 1 копійки (зараз від 50 тис. грн). Закон запроваджує персональну відповідальність посадових осіб (зокрема, керівників держустанов) за порушення законодавства у сфері публічних закупівель. У випадку порушень штраф може складати від 2 до 10 тисяч неоподаткованих мінімумів (34-170 тис. грн). Зараз передбачена лише колективна відповідальність. Закон має покінчити з так званим «оскаржувальним тролінгом» — шляхом впровадження диференційованої плати за скаргу в АМКУ (через окрему постанову Кабміну). Зараз через необгрунтоване оскарження великої кількості закупівель суттєво затримується їх проведення. Аномально низька ціна буде підсвічуватися у системі, боротися з демпінгом стане простіше. Постачальник матиме обгрунтувати таку ціну для укладання договору з замовником. Буде створено онлайн-магазин Prozorro Market для покупок поширених товарів у декілька кліків. Компанії, які перемогли у тендері, матимуть 24 години на виправлення незначних помилок у тендерній пропозиції. Наразі цю практику успішно застосовують у закупівлях для потреб оборони. Закон уможливить консультації з бізнесом для замовників на етапі підготовки до тендеру.

Зміни набудуть чинності за півроку від офіційної публікації Закону, на яку відповідно чекаємо вже завтра.

Читайте також:
Новий закон про публічні закупівлі: спрощення чи ускладнення.

Экс-нардеп Игорь Луценко стал советником Кличко на общественных началах 0 10


Луценко будет курировать предотвращения и выявления коррупции в Киеве

Общественный активист, народный депутат VIII созыва Игорь Луценко сообщил о своем назначении советником мэра Киева Виталия Кличко по вопросам предотвращения и выявления коррупции — сообщает Интерфакс.

«Я назначен советником городского головы по вопросам предотвращения и выявления коррупции в Киеве. Работать буду на общественных началах, никому ничего не должен», — написал Луценко на своей странице в соцсети Фейсбук во вторник.

Он также опубликовал фотокопию документа о назначении с подписью городского головы Киева.

Игорь Викторович Луценко (род. 10 ноября 1978 г в Киеве) — редактор и журналист интернет-изданий, общественный деятель движения за сохранение исторической застройки города Киева. Был избран народным депутатом Верховной Рады VIII созыва по списку партии «Батькивщина».

В конце сентября Кличко назначил своим советником Максима Бахматова. А также подписал распоряжение о лишении полномочий двух заместителей главы КГГА, которые, по словам мэра, не особо справлялись со своими обязанностями — Дмитрия Давтяна и Александра Спасибко. Но ни один ни другой в отставку не засобирались. 

Фото: Igor Lutsenko / Facebook

Most Popular Topics

Editor Picks