З 2020 року почнуть діяти нові правила будівництва висотних будівель 0 67


Нові норми особливо актуальні для столичних забудовників

У новому випуску Інформаційного бюлетеня Мінрегіону (№9/2019) опубліковані оновлені державні будівельні норми щодо проектування висотних будівель. Це будинки та споруди вище 73,5 метрів. Відповідно до законодавства, нові норми почнуть діяти вже з 1 січня наступного року.

Про це повідомив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Важливі зміни, над якими ми працювали ще в Мінрегіоні, і вони продовжують розвиватися та поширюватися. Відтак вже опубліковані нові будівельні норми щодо проектування висотних будівель, як громадського, так і житлового призначення. Вони містять низку важливих нововведень, зокрема, нові технології, рішення, прописують використання сучасних матеріалів та інших можливостей, які використовуються у всьому високорозвиненому світі і, на жаль, до цих пір широко не застосовувалися в Україні. Тепер все по-іншому. Норми почнуть діяти вже з наступного року, з 1 січня”, — написав він.

 

Парцхаладзе підкреслив, що ці нові норми стануть особливо актуальними для проектувальників та архітекторів столиці, адже наддадуть їм змогу реалізовувати більше сучасних проектів безпечно та комфортно для людей та при цьому не звертатися за отриманням відхилень від ДБН.

“Чинні наразі норми були прийняті ще у 2009 році і зараз вже дуже застарілі. Пройшло 10 років, змінюються технології, можливості будівництва. Звичайно, що в нас за ці роки робилися сучасні якісні проекти, проте багато з них проектувалися з отриманням відхилень від ДБН, адже у чинному ДБН таких вимог не було передбачено. Тому новими нормами ми не лише підвищили якість висотного будівництва, впровадили сучасні рішення, а й унеможливили звернення щодо відхилень в майбутньому”, — пояснив він.

У нових нормах: Дозволено проектувати висотні громадські будинки висотою до 150 м; Введено обов’язкову енергоефективність висотних будівель класом не нижче “В”; Встановлено вимоги щодо жорсткості сталевих та сталезалізобетонних конструкцій для проектування більш надійних каркасів висотних будівель; Встановлено вимоги до мінімальної товщини перекриття будівель для можливості їх зведення на територіях з сейсмічністю до 7 балів, тобто, на всій території України; Введено аеродинамічний обдув моделей висотних будівель із складною архітектурною, конструктивною чи геометричною формою для забезпечення комфортних вітрових потоків; Підвищено сучасні вимоги до пожежної безпеки.

Нові ДБН “Висотні будівлі. Основні положення” розроблений на заміну ДБН “Проектування висотних житлових і громадських будинків” 2009 року.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Previous ArticleNext Article