З понеділка відключатимуть електроенергію? Запаси вугілля ТЕС вдвічі менше норми 0 36

Україні загрожують віялові
відключення електроенергії 

На енергоринку паніка: запаси вугілля на складах ТЕС майже вдвічі менше норми і продовжують скорочуватися. Обсяг імпорту електроенергії з Білорусі вкрай низький. Дефіцит електроенергії в Об’єднаній енергосистемі становить мінімум 1,3 тис. МВт-год, – повідомляє інформоване джерело в Міненерго.

Ситуацію ускладнюють майбутні холоди. Уже в п’ятницю середня температура повітря знизиться до -15 градусів. У зв’язку з цим у Міненерго немає іншого виходу, як уже з понеділка, 8 лютого 2021 року ввести графік віялових відключень споживачів на території всієї країни.

НКРЭКУ не исключает блэкаут: Украине грозит общесистемная авария в энергосистеме

Подавати електрику відповідно до графіка Міненерго планувало ще в січні (з 14 по 19.01.2021). Однак тоді прем’єр-міністр Денис Шмигаль запевнив, що населення не відчує перебоїв зі світлом, а графік обмеження потужності торкнеться виключно промислових підприємств, де це можливо, без порушення їх технологічних процесів.

Однак на цей раз, за ​​даними джерела в Міненерго, в уряді, швидше за все, відіграються на населенні: «Зараз великі ФПГ лобіюють, щоб їх заводи не потрапили під відключення, тому першими «під ніж» потрапить населення».

В Києві цього тижня відключатимуть світло (АДРЕСИ)

Критичну ситуацію уряду навряд чи вдасться запобігти. «Потрібно або різко наростити запаси вугілля на складах ТЕС – а це нереально – або наростити імпорт електроенергії. Вже на цьому тижні потрібно збільшити імпорт Білорусі і РФ як мінімум втричі, що теж малоймовірно. Але якщо навіть імпорт збільшиться хоча б удвічі, то це не вирішить проблему. З п’ятниці в Україну приходять холоди, буде -15 градусів, тому віялових відключень просто не уникнути», – стверджує інформатор.

Як повідомлялося раніше, 27 січня 2021 року, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про продовження заборони на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі.

Разом з тим в уряді повернулися до розгляду питання про підвищення тарифів на електричну енергію.

Питання підвищення тарифів розглядали ще влітку. Однак тоді через активну реакцію в ЗМІ цю ідею призупинили. Зараз же, коли ситуація стає критичною, в уряду практично немає вибору – без нового росту цін не обійтися.

Останній раз тариф для населення зріс в січні 2021 року. Тоді електроенергія подорожчала в порівнянні з березнем 2017 го з 0,9 до 1,68 грн / кВт-год.

Оплата комуналки подорожчала: Укрпошта заявила про підвищення тарифів. Як змінились ціни 

Цікаво про будівництво: що таке «друге світло» і як можна використати дахові вікна  
Источник: jkg-portal

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *