З вересня діють норми, згідно з якими допустимий час на транспортування асфальтобетону для будівництва доріг має бути не більше 3 годин 0 71


Норма діє з вересня цього року

«Від моменту випуску до моменту укладання асфальтобетонної суміші (АБС) має минути не більше трьох годин, тоді дорожнє покриття буде якісним», — про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Раніше, у старій редакції ДБН, таких вимог не було. Ми це змінили, адже при тривалому транспортуванні на великі відстані через вібрації та контакт із повітрям суміш стає неоднорідною і на дорожньому покритті можуть з’являтися тріщини та ями. Щоб цього уникнути, у новому ДБН ми ввели обмеження щодо часу на транспортування асфальтобетону — не більше 3-х годин. Науковці та експерти дорожньої галузі визначають цей час оптимальним, щоб суміш не застигала і потім укладалася однорідно», — повідомив Лев Парцхаладзе.

Норма почала діяти з 1 вересня цього року.

До того ж, заступник міністра уточнив максимальні відстані транспортування асфальтобетонних сумішей:

в межах населеного пункту — 75 км; на ґрунтових дорогах або дорогах з каменю чи бруківки поза населеним пунктом — 110 км; на асфальтобетонних, цементобетонних дорогах або з чорного щебеню поза населеним пунктом — 150 км.

Зміни до ДБН В.2.3-4-2015 “Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво” розроблені ДП “ДерждорНДІ” і вступили в дію з 1 вересня 2019 року.

Раніше ми писали, що при  будівництві та реконструкції доріг на в’їздах у населені пункти мають влаштовуватися спеціальні напрямні острівці. А також про те, що на дорогах почнуть з’являтися протизасліплювальні екрани.

Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Previous ArticleNext Article