За електроенергію доведеться заплатити більше: з платіжок зникне компенсація на опалення електрикою 0 2


Компенсація зникне
з платіжок 

На початку травня українці отримають платіжки за спожиту у квітні електроенергію. Але неприємний сюрприз очікує тих споживачів, які опалюють свої оселі електричними котлами – у квітні вони не отримають запроваджену з початку року компенсацію за опалення через зростання тарифу на електроенергію до 1,68 грн за кВт-годину.

Рост тарифов ЖКХ: электроэнергия может подорожать на 50%, а тепло – на 20%. В чем причины

Кабінет міністрів встановив порядок надання компенсації деяким категоріям споживачів електричної енергії. Компенсація надходила на рахунки постачальників електроенергії з подальшим їх зарахуванням, як часткову оплату за спожиту у I кварталі 2021 року електричну енергію, на особові рахунки споживачів. На цей же період уряд зафіксував тариф на електроенергію на рівні 1,68 грн за кВт-год, а потім продовжив його дію на квітень, а тепер вирішив не змінювати тариф ще й у травні та червні – відповідний проект постанови уряд ухвалить наступного тижня – це стало відомо з урядового джерела.

Але уряд не продовжив на квітень дію запровадженої компенсації за електроопалення, тоді як до запуску нової моделі енергоринку (2019 рік), коли тарифи для населення встановлював державний Регулятор (НКРЕКП), було чітко визначено, що «населенню, яке проживає в житлових будинках (у тому числі в житлових будинках готельного типу, квартирах та гуртожитках), обладнаних у встановленому порядку електроопалювальними установками (у тому числі в сільській місцевості)», у період з 01 жовтня по 30 квітня (включно) за обсяг, спожитий до 3000 кВт-год електроенергії на місяць тариф – 0,9 грн за кВт-год.

Отже, з огляду на запроваджений раніше НКРЕКП термін дії опалювального сезону до 30 квітня для тих, хто опалює домівки електрикою, було б логічним, щоб Кабмін у постанові про продовження дії фіксованого тарифу (1,68 грн за кВт-год) ще й продовжив би по квітень дію компенсації за електроопалення. Споживачі більшості приватних будинків змушені були вмикати електрокотли, адже на відміну від багатоквартирних будинків, у перший же тиждень квітня температура впала до 14-16 градусів. Через холоди, люди вмикали котли, знаючи, що для них ніхто не скасовував запроваджений раніше період опалювального сезону з 01 жовтня по 30 квітня (включно).

COVID-19: на Пасху усилят карантин из-за многочисленных нарушений на Вербное воскресенье — Рубан

Але тепер через колізію нормотворчого законодавства споживачі не отримають у квітні компенсацію на опалення електрикою. В платіжках в графі Розрахунки зникне строчка «Компенсація» – в середньому одне домогосподарство отримувало часткову компенсацію в розмірі майже 1250 грн. 

 Цікаво про будівництво: в Україні з’явилась водостічна система Q STALYO PRO — нова форма, нові технічні рішення

 
Источник: jkg-portal

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *