
«Дім нульової енергії»
Не платити за опалення й світло – звучить як недосяжна мрія. Однак мешканці деяких сучасних фінських будинків можуть це собі дозволити. У Фінляндії почали з’являтися будинки, які забезпечують своїх мешканців безкоштовною електроенергією.
Ці технології вже пройшли випробування часом і поступово будуть виходити на ринок. В «будинках нульової енергії» встановлюють спеціальне обладнання, що максимально використовує енергію вітру, сонця і тепло землі.
За газ доведеться платити, навіть якщо не споживали. НКРЕКП затвердила мінімальний тариф за доставку газу
Такі технології вже активно використовують при будівництві приватних будинків. Однак у багатоквартирних помешканнях вони ще не стали популярними.
Реалізацію проєкту будинків-електростанцій у Фінляндії почали ще 10 років тому. Перший енергоефективний дім побудували в Куопіо, що на березі озера Каллавеси. Ним став студентський гуртожиток на 47 квартир.
Будинок під назвою Luukku виробляє електроенергію за допомогою сонячних панелей. А для підтримки сталої температури у квартирах використовують силу води – тут встановлена геотермальна система опалення.
Перші будинки, надруковані на 3D-принтерах наробили галасу на будівельному ринку США
Цікаво! Перший «будинок нульової енергії» спроєктували студенти з архітектурного факультету університету Aalto.
Чималу увагу прийшлося приділити зовнішній оболонці будівлі. Потрібно було зробити втрату тепла мінімальною. Це непросто в умовах суворого клімату Фінляндії. При будівництві використали особливо міцні теплоізолювальні елементи. А щоб тепло не виходило назовні – тут зробили безрамні склопакети, що вбудовані в стіни. На даху розмістили сонячні панелі.
Футуристичний кампус Hyperloop: святилище науки і архітектурне диво у штаті Невада (ФОТО)
Другим енергоефективним будинком став дім для людей літнього віку поблизу Гельсінкі. Його зробили досконалішим за попередній варіант. Ця будівля максимально економить тепло та електроенергію.
Дім-електростанція виробляє стільки електроенергії, що в літні місяці її можна навіть продавати. Взимку дохід від продажу дозволяє докупити ті кіловати, яких не вистачає. Звідси й назва «дім нульової енергії».
У Маямі відкрили парк під лінією метро. До 2025 року він матиме довжину 16 кілометрів
Цікаво про будівництво: раніше ми писали навіщо і як утеплювати стрічковий фундамент
Фото Novate
Источник: design