Загальна сума підписаних обласними Службами автомобільних доріг контрактів у першому півріччі складає 24,33 млрд грн 0 51

У 99,7% випадків зі 100 підрядника для робіт обирали шляхом відкритих торгів

Загальна сума підписаних обласними Службами автомобільних доріг (САД) контрактів з ремонту, експлуатації і проектування доріг за І півріччя 2019 року склала 24,33 млрд грн. Для порівняння за минулий рік ця сума становила 38,96 млрд грн – повідомили у агенції CoST.

Значно змінився за цей період розподіл у закупівлях: 46% підписаних контрактів стосуються будівництва, реконструкції та капітального ремонту, а 54% — поточного середнього ремонту. У 2018 році цей розподіл становив 16% та 84% відповідно.

«Слід зазначити, що при поточному середньому ремонті, на відміну від капітального, не обов’язково готувати проектну документацію та проходити процедуру здачі об’єкту в експлуатацію у Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ)», — нагадують у CoST.

Будівництво, реконструкція, капітальний та поточний середній ремонт у 99,7% випадків зі 100 відбувалися шляхом відкритих торгів. А ось розробка проектно-кошторисної документації у 94% проходила шляхом неконкурентних процедур.

Нагадаємо, що агенція CoST (Construction Sector Transparency Initiative) із секретаріатом у Лондоні (Велика Британія) призначена для забезпечення прозорості та підзвітності будівництва, яке здійснюється за рахунок публічних коштів. Ініціатива об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу з метою забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти, підвищення ефективності використання публічних коштів та зменшення неефективного управління під час будівництва та експлуатації інфраструктурних об’єктів та подолання корупції.

Основні заходи Ініціативи спрямовані на забезпечення публічного доступу до інформації щодо планування, реалізації та контролю за виконанням будівництва проектів інфраструктури, а також на верифікацію достовірності та повноти цієї інформації.

Читайте також про те, що виконуючий обов’язки голови «Укравтодору» Славомір Новак подав у відставку. А також про те, що Міністерство інфраструктури запрошує на щоквартальний день підрядника дорожньої галузі.

Previous ArticleNext Article