Закон про фінансовий лізинг підписано президентом у новій редакції 0 3


Підписано закон про
фінансовий лізинг

Президент Володимир Зеленський підписав нову редакцію закону «Про фінансовий лізинг».

Закон ухвалений парламентом 4 лютого, повідомляє пресслужба глави держави.

«Документ викладає у новій редакції Закон «Про фінансовий лізинг» та визначає загальні засади фінансового лізингу в Україні відповідно до міжнародного права. Закон дасть змогу захистити права лізингоодержувачів, лізингодавців, створити конкурентне середовище у цій сфері та гармонізує законодавство України з правом Європейського Союзу», — розповіли в Офісі Президента.

Згідно з документом, державне регулювання та нагляд на ринку фінансового лізингу здійснює Національний банк України.

90% госпредприятий, запрещенных к приватизации, планируют передать в концессию к 2030 году

Закон також визначає ознаки фінансового лізингу та його об’єкти. Зокрема, це може бути майно, не заборонене законом до вільного обігу на ринку й не заборонене до передачі в лізинг. Водночас згідно із законом не можуть бути об’єктами фінансового лізингу земельні ділянки та інші природні об’єкти, а також об’єкти, визначені частиною другою статті 3 закону України «Про оренду державного та комунального майна».

«Послуги фінансового лізингу є одним із чинників зростання конкурентоспроможності вітчизняних підприємств, покращення якості їхніх послуг, підвищення ефективності виробництва, як наслідок – зміцнення позицій на вітчизняному ринку та підвищення шансів для виходу на міжнародний. Адже у розвинених країнах через лізинг здійснюється майже третина інвестицій в основні засоби, тоді як в Україні цей показник в останні роки коливається в межах 3-4%», — підкреслили в ОП.

Енергоефективність та держпідтримка: Рада готує зміни для великих підприємств. Що відомо про законопроєкт №4507

Очікується, що підписаний закон удосконалить інструмент фінансового лізингу, що розширить можливості підприємств для оновлення виробничих потужностей, придбання транспорту, обладнання, техніки, нерухомості, а все це сприятиме збільшенню виробництва валового продукту, а отже – зростанню надходження податків до державного бюджету.

Для крупных инвесторов введены налоговые льготы. Что известно о законопроектах №3761 и №3762 

Цікаво про архітектуру: раніше и писали про використання сталі Кортен в оформленні елементів міської архітектури  
Источник: ukrinform

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *