Запровадження європейських стандартів якості та безпечності будівельної продукції: Мінрегіон запрошує до обговорення 0 26

Впровадження європейських стандартів
якості та безпечності будівельної продукції 

В Україні з 1 січня 2023 року будівельна продукція може розміщуватись виробником на ринку лише за умови проведення виробничого контролю суттєвих показників, складання декларації показників будівельної продукції та нанесення відповідного маркування. Цим виробник бере на себе відповідальність щодо якості продукції та її безпечності для споживачів.

Мінрегіон розробив проєкти постанов Уряду щодо затвердження системи оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції та категорій будівельної продукції та запрошує учасників будівельного ринку приєднатись до їх обговорення

Опублікована перша редакція постанови з оцінювання якості конструктивних рішень проектів сталевих конструкцій

Всього передбачено п’ять видів систем оцінки, вибір якої залежить безпосередньо вид виду будівельної продукції, а відповідна інформація щодо застосованої системи оцінки – наводиться виробником у Декларації. Для нової, інноваційної будівельної продукції, для якої відсутні відповідні стандарти, законодавством передбачені спеціальні процедури оцінки прийнятності. Перелік категорій такої продукції затверджується Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, у вересні 2020 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту (ЄС) № 305/2011 Європейського Парламенту і Ради.

Основна мета Закону – недопущення на ринок продукції та послуг, що можуть містити загрозу життю та здоров’ю людей та наносити шкоду оточуючому середовищу.

Наступного року державне фінансування отримають лише проєкти будівництва, в яких передбачено вимоги безбар’єрності

Практичне впровадження положень Закону надасть споживачам доступ до інформації щодо характеристик будівельної продукції та застосовані процедури контролю якості такої продукції. Виробники зможуть здійснювати ефективний контроль якості будівельної продукції відповідно європейських стандартів.

Окрім того, буде створено умови для впровадження на ринку нової, інноваційної будівельної продукції, а також недопущення на український ринок неякісних, фальсифікованих будівельних матеріалів та виробів.

Проєкти постанов розміщені для громадського обговорення на сайті Мінрегіону:

«Про затвердження Системи оцінки та перевірки стабільності показників будівельної продукції» https://bit.ly/2Vgcy9p «Про затвердження Переліку категорій будівельної продукції» https://bit.ly/37AACdd

Впровадження BIM в Україні: підготовано перші редакції трьох національних стандартів 

Читайте также: ранее мы писали помогают ли увлажнители воздуха бороться с вирусами

 
Источник: minregion

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *