Жіночих вбиралень у нових театрах та кінотеатрах тепер буде вдвічі більше 0 13


Новий розрахунок — 1 санітарний прилад на 15 осіб в кінотеатрах та 1 санприлад на 10 осіб в театрах

1 листопада 2019 року вступили в дію нові державні будівельні норми (ДБН) щодо проектування закладів культури, які ввели низку принципових змін у будівництві кінотеатрів, театрів, концертних залів і т.д.

Тепер жіночих туалетів у нових та реконструйованих кінотеатрах і театрах буде в 2 рази більше – змінено вимоги щодо їх розрахункової кількості.

«Новий розрахунок — 1 санітарний прилад на 15 осіб в кінотеатрах та 1 санприлад на 10 осіб в театрах. Це залежить від розрахункової місткості закладу. Наприклад, якщо кінотеатр розрахований на 600 відвідувачів, то раніше проектувалися лише 20 туалетних кабінок. За новими нормами треба робити 40 кабінок», — розповів на своїй сторінці у Facebook президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе, який ініціював цю та низку інших важливих змін у будівельні норми, коли перебував на посаді заступника міністра в Мінрегіоні.

Він зазначив, що у старих ДБН щодо закладів культури розрахунок туалетних кімнат у кінотеатрах складав 1 санвузол (унітаз) на 30 осіб, у театрах — 1 санвузол на 20 осіб. Тобто, кількість жіночих санвузлів, які тепер мають проектуватися, збільшено у 2 рази.

При цьому частина туалетних кімнат також має обов’язково проектуватися доступними для людей з інвалідністю та інших груп маломобільного населення і містити сповивальні столики для немовлят.

За словами президента КБУ, такі зміни у ДБН дозволять нарешті зменшити кількість черг у жіночі вбиральні в цих закладах. А відповідні нововведення варто також впровадити в інші важливі ДБН.

Про зміни у Державних будівельних нормах читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

Предыдущая статьяСледующая статья