Житло в Україні будуватимуть за новими нормами вже з 1 грудня 0 50

Нові вимоги до житла стосуються кожного

З 1 грудня вступають в силу нові ДБН В.2.2-15:2019 “Житлові будинки. Основні положення”. Вони мають низку принципових змін, що стосуються проектування, будівництва та реконструкції житла в Україні. ДБН опубліковані в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №8 від 20 серпня 2019 року.

Нові ДБН скасовують такі застарілі норми і положення як заборону на облаштування кухонь-ніш, обов’язкову наявність раідоточки у кожній квартирі та інше. Одночасно новий документ суттєво підвищує вимоги щодо енергоефективності та інклюзивності нового житла.

“Опубліковані важливі будівельні норми, які стосуються кожного — ДБН “Житлові будинки”. Вони дозволяють проектувати кухні-ніші в квартирах, підвищують вимоги до енергоефективності житла, їх інклюзивності та доступності, регламентують обов’язкові ліфти від 4-го поверху, прибирають застарілу норму проектувати радіоточки в кожній квартирі, дозволяють вбудовувати громадські заклади на будь-яких поверхах та ще багато інших змін. Норми почнуть діяти вже з 1 грудня цього року, є обов’язковими до виконання і розповсюджуються на нове будівництво, реконструкцію, капремонт та технічне переоснащення житлових будинків до 73,5 м включно. Житлові будинки з більшою висотою регулюються будівельними нормами щодо висотних будинків”, — повідомив замміністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

Нагадаємо, що з 1 жовтня минулого року вже діє низка важливих змін щодо проектування житлових будинків:

відмінено обов’язковість влаштування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках; дозволено скління балконів та лоджій вище 3-го поверху при проектуванні будівель; введено можливість робити вхід до житлових будинків без порогу та сходів на рівні тротуару та інші нововведення.
Про внесення змін до Державних будівельних норм читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів. 

Previous ArticleNext Article