Змінено норми щодо часу евакуації з кінотеатрів у ТРЦ: буде безпечніше 0 43

Час евакуації — від 3 до 6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості споруди

З 1 листопада вступає в дію новий ДБН В.2.2-16:2019 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади», що регулює вимоги до шляхів евакуації відвідувачів та персоналу при проектуванні кінотеатрів та інших культурно-розважальних закладів з глядацькими залами в складі ТРЦ.

“Сьогодні більшість кінотеатрів проектується не в окремих будівлях, як раніше, ще з радянської практики, а зазвичай у складі великих ТРЦ. Проте чинні норми ДБН враховують час евакуації з кінотеатрів лише як з окремо розташованих будівель. Звичайно, що час, який потрібен людині, щоб вийти з кінотеатру в окремій будівлі або в ТРЦ дуже відрізняється. І це звісно треба враховувати при проектуванні. Адже у випадку надзвичайної ситуації кожна секунда є вирішальною. Тому у нових нормах було прописано чіткі вимоги, скільки має тривати евакуація людей з таких закладів, які знаходяться не лише в окремих будівлях, а й у ТРЦ”, — звертає увагу заступник міністра Мінрегіону Лев Парцхаладзе.

У Мінрегіоні стверджують, що нові норми дозволять зменшити кількість травм, які можуть бути під час евакуації, на 25% та підвищити безпеку людей вцілому.

Згідно з пожежними нормами, при проектуванні закладів культури має бути дотриманий необхідний час евакуації людей, який залежить від ступеня вогнестійкості споруди. Наприклад, евакуація з будівлі І та ІІ ступенів вогнестійкості має здійснюватися протягом 6 хвилин, ІІІ-ІV ступенів — 4 хвилин, V ступеню — 3 хвилин.

Новий ДБН передбачає, що у випадку проектування того ж кінотеатру у торговельно-розважальному центрі, евакуація людей має здійснюватися так, щоб з приміщення кінотеатру можна було безпечно евакуюватися на вулицю протягом встановленого часу — від 3 до 6 хвилин залежно від ступеню вогнестійкості.

При цьому, потрібно обов’язково враховувати пропускну можливість евакуаційних виходів — як із глядацьких залів кінотеатру, так і з самого торговельно-розважального комплексу.

Новий ДБН В.2.2-16:2019 «Культурно-видовищні та дозвіллєві заклади» опублікований 30 липня 2019 року в Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №7/2019.

Про зміни в Державних будівельних нормах читайте у розділі «ДБНи», тут зібрані ВСІ нововеддення норм та коментарі експертів.

Чи потрібно посилювати рівень безпеки відвідувачів кінотеатрів, на Вашу думку? ЗА! 0 ПРОТИВ! 0
ПОЧЕМУ ВЫ ТАК ДУМАЕТЕ?
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ

Запрещается использование нецензурной лексики, оскорблений, гиперссылок на сторонние ресурсы Отправить
Источник: minregion

Previous ArticleNext Article