Зупинка ТЕС та можливе скорочення обсягів споживання електроенергії: Україна отримує аварійну допомогу з Білорусі 0 39


На крок ближче до
«віялових відключень»
через зупинку вугільних ТЕС

Системний оператор «Укренерго» повторно запросив аварійну допомогу в «Біленерго» після аварійного зупинення енергоблоків ТЕС компанії ДТЕК Ріната Ахметова.

«Укренерго» також попереджає великих споживачів електроенергії про можливу необхідність знизити споживання найближчими днями.

Як зазначається, 1-й енергоблок Запорізької ТЕС зупинився о 00:38 2 лютого. Причиною аварійного зупинення персоналом названо «свищ у конвеєрній шахті котла».

Віялові відключення електроенергії: Вітренко сподівається, що обійдеться без блекаутів

Це зірвало балансування енергосистеми в ранковий пік споживання електроенергії 2 лютого. Тоді було здійснено запит на аварійну допомогу з Білорусі потужністю 500 МВт.

О 15:38 2 лютого здійснено аварійне зупинення 9-го енергоблока «ДТЕК Курахівська ТЕС». Це ще більше погіршило ситуацію і змусило збільшити запит на аварійну допомогу до 850 МВт.

Нагадаємо, що в ОЕС України склалася несприятлива ситуація зі згладжуванням пікових добових навантажень на електромережі через катастрофічне зниження запасів вугілля на складах ТЕС. Запаси вугілля на складах ТЕС на початку лютого вдвічі менше за необхідний рівень.

Контекст. Через низькі температури в піки споживання Україна використовує до 22,5 тис. МВт. У лютому заплановано комерційний імпорт електроенергії з Білорусі потужністю 300-500 МВт і з РФ потужністю 200 МВт.

В Києві цього тижня відключатимуть світло (АДРЕСИ)

У разі дефіциту електроенергії «Укренерго» застосовує Графік планового обмеження потужності для великих споживачів. Представники металургійних підприємств повідомляють, що «Укренерго» сповістило їх про можливу необхідність знизити споживання найближчими днями.

Якщо ці заходи не допоможуть, то буде введено «Графік аварійного відключення споживачів» (у народі «віялові відключення»).

Білорусь уже допомагала в наданні резерву потужності Україні обсягом 3,1 млн кВт-год 18 січня цього року.

Кто и как пытался сжечь «Эпицентр» в Николаевской области 

Интересно о ремонтах: ранее мы писали, как подобрать мебель после ремонта и стройки  
Источник: thepage

Предыдущая статьяСледующая статья

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *